מספר טלפון חירום: 1-800-800-000

מערכת גז לאוטו

מידע על מערכת גז לאוטו

השימוש בגז לרכב הפך ליותר ויותר פופולארי וזאת בעיקר בעקבות המצב בו קיימת התייקרות מתמדת במחירי הדלק והעלאת הוצאות על תחזוקת הרכב המשפחתי בדרך קבע. האפשרות להסב כל רכב העובד על דלק לעבודה באמצעות שימוש בגז הנעשה על ידי התקנת מערכת גז לאוטו קוסם לרבים. מהו אותו גז בו ניתן לעשות שימוש והאם כל רכב יכול לעבור הסבה לעבודה עם מערכת זאת? 

השימוש בגז פחמימני מעובה

גז זה המשמש בין היתר גם לצורכי בישול והסקה נכנס לשימוש נרחב גם להתנעת כלי רכב במקום הדלק היקר והמזהם. גפ"מ הנו תערובת של גזים ומאפייניו העיקריים הם שהוא חסר צבע וחסר ריח. יחד עם זאת ניתן בקלות להבחין בו במקרה של דליפה היות ומוסיפים לו בתהליך העיבוד תוסף ריח חריף.  הגז ידידותי לסביבה ואינו רעיל כך שאין הוא יכול לזהם את הקרקע או מקורות מים במקרה של דליפה.

רכבים הפועלים על גז ידועים בתור רכבים פחות מזהמים וזולים באחזקתם. בשל העובדה כי הגז נחשב לגז "ירוק" והשימוש בו זול יותר משימוש באנרגיות אחרות יוצא כי הן הצרכנים והן הסביבה חשופים לתועלת הרבה הכרוכה בשימוש בו. כפועל יוצא מן הדברים הללו ניתן לומר כי מערכת גז לאוטו נחשבת משתלמת וכדאית מכמה בחינות ובעיקר מבחינה כלכלית, ולכן רבים מתעניינים באפשרות של הסבת רכבם לעבודה על גז במקום על דלק.

העתיד כבר כאן, שימוש בגז לרכב

חברת דור אלון גז מייבאת את הגז האוטומטיבי מחו"ל ובודקת כל העת את התאמתו לשימוש בכלי הרכב בהתאם לתקני הבטיחות. לרשות הצרכנים עומדות 27 תחנות ציבוריות במתחמי שירות של קבוצת דור אלון בהן ניתן לתדלק בגז ועוד 7 תחנות נוספות במרכזי הסבה לעבודה על גז.  

שימוש בגז לרכב מהווה חלופה אטרקטיבית במיוחד מאחר ורכב שהותקנה בו מערכת גז לאוטו חוסך כמחצית מעלויות התדלוק בסולר או בנזין. וזאת, כאמור, בנוסף להיותו ידידותי לסביבה בכך שהוא פולט פחות מזהמים. 

 

עבור לתוכן העמוד